14 mar 2019

Powrót do Mamy Natury


Jeśli coś niedobrego dzieje się w naszym życiu, leśne duszki pytają najpierw “ a jak tam Twoje stopy?”. I nie chodzi im tylko o to, że skoro Twoje stopy codziennie depczą skórę Matki Ziemi to wypadałoby, żeby były zadbane i świadome... Ale także o to, że stopy codziennie stykają się z bardzo ważnym dla naszego zdrowia i samopoczucia żywiołem ziemi i jego energią tak potrzebną dla naszego zdrowia i właściwego rozwoju.
Czy jesteś w 'tu i teraz’? Czy masz kontakt z rzeczywistością i jesteś świadoma/y swojego otoczenia? Czy stoisz stabilnie i pewnie, a Twój kręgosłup jest wyprostowany?
Z braku kontaktu z żywiołem Ziemi bierze się większość naszych problemów z samopoczuciem.
Jeśli więc na chwilę straciłaś/eś kontakt ze sobą samą, jeśli straciłaś/eś równowagę i poczucie kierunku w życiu, odczuwasz lęk i bezradności, a stres i tempo życia porwały Cię ze sobą jak rozpędzona rzeka…  problemem może być brak energii Ziemi.
Rytuał Ziemi pomaga odnaleźć swoje własne korzonki i zadbać o to, żeby zdrowo rosły, wyprostować kręgosłup i otworzyć oczy, uspokoić serce i zadbać o siebie.

Przecież nawet jeśli jesteśmy duchowymi istotami i inteligentnymi zwierzętami - nasze ciała są zależne od materii, potrzebują materii bo same są materialne. To przecież te właśnie biologiczne ciała, o których potrzebach tak często zapominamy, są nie tylko jedynym na całe nasze życie schronieniem dla naszych dusz i umysłów… są również świątynią.
Miejscem spotkania wewnątrz nas, w którym kontaktujemy się z pierwotnym źródłem wszelkiego życia i najświętszym z bóstw - Boginią Matką - Ziemią. Nie potrzeba nam do tego strzelistych budowli, a nawet Świętych Gajów - nasze ciała są częścią Natury i poprzez kontakt z nimi, kontaktujemy się i z Nią…
Moonah

herbs


herbs


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz