31 sty 2019

Tajemniczy Ogród

Wszyscy znamy takie ogrody - jeszcze parę lat temu zadbane, poprzycinane, wypielęgnowane - pełne ciekawych odmian roślin, krzewów i kwiatów. Ogrody, którym ktoś poświęcił czas, pracę i serce... Ale z jakiegoś powodu musiał je opuścić.
Z czasem natura bierze je w posiadanie. Na pierwszy rzut oka są dzikie i zapuszczone… Jednak kryją w sobie tyle skarbów! Spod zasuszonych kłosów zeszłorocznej trawy - wychylają główki różnokolorowe sukulenty w odcieniach szarej zieleni, fioletów i dymnego różu. Obok zarośniętej dzikim winem ławki - wyrastają krzewy wrzosów, wyciągają się do nas gałązki jałowca... Przygięty do ziemi konar dzikiej jabłoni porastają pnącza, spomiędzy których wystają bordowe kuleczki dzikiego ostu... Cały, zdawałoby się martwy ogród, jest pełen życia, nasyconych barw, zapachów i piękna.
Natura jest najzdolniejszym ogrodnikiem tak wrażliwym na kolory, kształty i proporcje - gdzie tylko może robi swoje porządki. Tak przyjemnie patrzeć na dzieło tej pełnej zapału, dzikiej i nieprzewidywalnej projektantki!
Ręcznie wianek z naturalnych brzozowych gałązek, pędów dzikiego wina i gałązek starej jabłoni ozdobiony został sztucznymi gałązkami, kwiatami, listkami i trawami w odcieniach: wrzosu, szarej zieleni, brzoskwiniowego różu, ceglastego różu, bordo i mszystej zieleni. 

Tekst i wianek - Moonah

Wianek z dzikiego ogrodu 
 Wianek z dzikiego ogrodu 
  Wianek z dzikiego ogrodu

1 komentarz: