23 sty 2019

Łapacze snów

Łapacze snów to magiczni strażnicy i opiekunowie marzeń i myśli… Tkwią zanurzone głęboko w strumieniu energii wypełniającym nasze domy… Jak przez sito przepływa przez nie wszystko to, co przepływa przez naszą duszę i umysł. Cenne skarby, jak bryłki złota, pozostają na sieci: wątłe nitki ważnych snów, poprzez które głęboka jaźń opowiada nam naszą wewnętrzną prawdę, ulotne pierwsze wrażenia i przebłyski intuicji, nagłe olśnienia i genialne pomysły - wszystko to, co tak łatwo wypuścić z rąk! Co znika przy pierwszym po przebudzeniu spojrzeniu w lustro, przy dźwięku spływającej z kranu wody, słowach powitania naszych bliskich - sekunda i jest po wszystkim. Przez moment wiesz jeszcze, że miałaś/miałeś o czymś pamiętać, ale o co to było..? Łapacz to ochroni.
Z jednej strony wyłapie złe sny i myśli - te płynące do nas z zewnątrz i z wewnątrz - po to by nasz sen był czysty i spokojny. Z drugiej strony - schwyta wszystko to, co warte schwytania i zapamiętania… i ochroni te skarby przed zagubieniem.
Pomoże odsiać to co stresuje i męczy, od tego co naprawdę ważne i wymagające naszej uwagi... Jak światło pochodni, krąg światła, który odpycha to co dzikie i złe, a daje ciepło, bezpieczeństwo i spokój… Nocne schronienie przyciągające dobre sny.
Więc śnijmy o… lecie. O leśnych polanach i rusałkach… ciepłej wierzbowej korze rozgrzanej słońcem. O brzęczeniu pszczół i trzmieli… Szumie traw, zapachu leśnych kwiatów. O ogrodach i skarbach. Kryształach i ptasich piórkach… O wszystkim tym o czym warto pamiętać. Co warto lubić. Co przynosi radość.
Za czym nie da się nie tęsknić w długie zimowe wieczory... 

Tekst i łapacze - Moonah

Łapacze snów Moony


Łapacze snów Moony 


Łapacze snów Moony

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Właśnie molestuję Moonah, żeby nauczyła mnie robić takie cuda :D

   Usuń
 2. Ten łapacz jest przecudowny! Na tysiąc procent nikomu nie grożą koszmary jeśli go ma ... Piękny niespotykany!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne są! Moja córka ma prawdziwego fisia na tle łapaczy, wilków i całej bohemy

  OdpowiedzUsuń