11 maj 2009

"Ach...jo";)

Mąż zabrał się wczoraj za podlewanie ogrodu. Broń Boże, że niby sam się zabrał. Zadziałała tak zwana reakcja na akcję. Właściwie to reakcja na brak akcji, a po polskiemu to dostałam piany, bo kwiatki usychają a moje mężostwo huśta się na huśtawce, w dodatku czytając gazetę. Potykając się o własny katar pogalopowałam na podwórko wieszcząc w biegu rychły koniec sielanki popołudniowej.
Okazało się, że całkiem niezłą prorokinią jestem, bo za chwil parę mężostwo szalało ze szlauchem pośród kwiecia. Aż miło patrzeć.
"-Dalkę mi wypuść do ogrodu! - zaproponował
- Nie, bo ci szlauch przegryzie!
- Kochanie, zwierzaki Ci sie pomyliły, to kot przegryza kable, pies zeżera twoje kwiaty - sprostował. -Wypuść, nie będzie trzeba podlewać".
No faktycznie. Racja.
A do kompletu inne przemiłe zwierzątko, równie destrukcyjne dla ogrodu jak moja psica.

13 komentarzy:

 1. Tiaaaa..... z tym podlewaniem to jakaś choroba czy jak?? Mojemu też trzeba wyraźnie powiedzieć, bo inaczej nie widzi....
  "Kretik" cudny, jak ja go lubię, a zwłaszcza to jego "jooo"
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. No to widać ,że z tego samego klubu jesteśmy :)) a krecik taki milutki zwierzak Pozdrawiam słonecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Agnieszko, możesz spokojnie kontynuować serię "Bajki na dobranoc". Były już Muminki, teraz Krecik. Mnie nie wypada, z racji wieku, posiadać takiego etiu :), ale moja 5-letnia Alusia uwielbia tego "kanalarza". I pewnie z chęcią nosiłaby w nim okulary przeciwsłoneczne. Ty nieprzebrane źródło inspiracji wszelakich, Ty! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ty stuknięta jesteś! Chłopa w niedzielę gonić po ogrodzie?? Instynkt samozachowawczy Ci nawala,albo małżon świętej cierpliwości :)))
  A poważnie-jak ja bym chciała mieć tyle odwagi,żeby mojego z kanapy zrzucić !
  Krecik świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Krecikowy "etuj" przesympatyczny:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Laura - ja się facetów nie boję. Jednego już zagryzłam.
  Mileno - a wiesz, ze najczęściej właśnie dorośli te "etuje" noszą?;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Właściwie krecik jest postacią z Naszego (szerokopojętego;))dzieciństwa, więc 'dzisiejsza młodzież' niech sobie nosi pokemony!:D:D Cudny "etuj" ech, zazdroszczę tej laserówki, na atramentowej wydruki wychodzą takie sobie (marne) przynajmniej ja coś nie mam szczęścia do ładnych wydruków, a u Ciebie- co motyw to piękniejszy!Brawo!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałam dodać jeszcze, że czekam na Reksia, Maję, Bolka i Lolka...trochę chyba za dużo jak na jedną pracę domową :) - może być w odcinkach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zwykle niezwykle :-)
  Ja swojego mężu nawet nie próbuję gonić to tak przyziemnych prac jak podlewanie kwiatków :-/

  OdpowiedzUsuń
 10. Krecik,to ulubiony "dobranockowy" bohater mego 8-letniego synka,mój zresztą też.Musisz koniecznie stworzyc całą tę bajkową kolekcję.Oprócz wyżej wymienionych proponuję jeszcze motywy z Koziołkiem Matołkiem oraz Wilkiem i Zającem.Co do podlewania,to mój stwierdził,że ma ambitniejsze zajęcia i oczywiście wszystko spadło na najmłodszego domownika,czyli Konradka,który to jednak traktuje to jaką najlepszą zabawę i przy okazji funduje wszystkim drugi Śmigus Dyngus.

  OdpowiedzUsuń
 11. no to szykuj się na zmasowany atak mojego dziecka na Twój domek (wielbiciel krecika na pewno nie odpuści takiego etuja ;o) )

  OdpowiedzUsuń
 12. Etuja już nie ma - poszło w świat, ale poważnie myślę o tej bajkowej serii;) "natychłyście" mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. O Mój krytek ukochany. Koniecznie Aguś rób serią, koniecznie :D
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń