8 mar 2019

Prawda jest kobietą

Prawda jest kobietą, albowiem prawda to piękno, a nie przystojność, myślał sobie Ridcully, gdy senat zajmował miejsca, pomrukując przy tym niechętnie. To dobrze tłumaczy powiedzenie, że kłamstwo może cały świat oblecieć, zanim prawda włoży buty. Musi przecież zdecydować, którą parę włożyć – pomysł, że kobieta z taką pozycją miałaby tylko jedną, wykracza poza granice racjonalnej wiary. Właściwie, jako bogini, ma na pewno wiele par i tyleż wyborów: wygodne buty dla prostych, domowych prawd, podkute i ciężkie dla prawd nieprzyjemnych, proste chodaki dla prawd uniwersalnych i może też jakieś klapki dla prawd oczywistych.
(...)
Prawda, stojąc przed swą ogromną garderobą, wybrała buty z czarnej skóry na wysokich szpilkach – najodpowiedniejsze dla prawdy tak bezczelnej.

Terry 

W ten "ósmomarcowy" dzień jestem tak zakichana, że natchnienie zginęło pod górą zużytych chusteczek. Nieoceniony Terry znakomicie zastąpi mnie w roli narratora na Dzień Kobiet. 
A do cytatu dołączam bardzo kobiece róże vintage :)roses


roses

4 komentarze:

 1. Och ten Terry :D a pudełko mnie zachwyciło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kłamstwo jak niesforny dzieciak
  lata z jęzorem na wierzchu, nie
  bacząc na skutki swego gadulstwa ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kłamstwo bardzo często skrupulatnie planuje skutki tego co mówi :D W końcu większość ludzi kłamie w konkretnym celu :D
   No chyba, że po prostu jest wredne - jak dzieciak xD

   Usuń