6 lut 2014

Zemsta

Wieśma też posiadała rodzinę. Wielopokoleniową, uwikłaną w pajęczynki symboli i sztywne gorsety norm społecznych, w których każdy fiszbin nosił nazwę „bo nie wypada” i „masz obowiązek”. Słusznemu bukietowi ciotek i kuzynek od grożenia Margolocie rozbolały palce, więc przerzuciły się na zahukaną Margolotową siostrę, mającą wrodzone zdolności do pakowania się w kłopoty miłosne. A wiadomo nie od dziś, że takie problemy ciotki kochają najbardziej.
Siostra siedziała z nosem spuszczonym na kwintę, próbując utopić rozczarowania i smutki w kubku malinowej herbaty, współczująco podanej przez Margo. Problem w tym, że smutki umiały pływać. Ciotka uwijała się po izbie, po swojemu ustawiając wieśmowe szpargały na wieśmowych półkach. Smok udawał że tego nie widzi, z zatroskaniem zerkając na przygnębioną Margosiową Siostrę.
-Zemścij się na nim! -warknęła ciotka. -Tyle krwi ci napsuł! Poproś Margo, żeby zamieniła go w przegrzebka! Albo niech dostanie pryszczy! Albo najpierw w przegrzebka a potem pryszcze!
-Nie chcę się na nim mścić. -chlipnęła Siostra. -Chcę o nim zapomnieć!
-Zemsta to najlepszy sposób na przegnanie kogoś ze swojej pamięci! -ciotka z przekonaniem pokiwała głową.
-Zemsta jest jedynie zmianą kierunku tej samej energii. Nie zatrzyma rozchwianego wahadła pamięci. -Smok z trudem powstrzymał się, by nie podstawić ciotce ogona. -Nienawiść i miłość. Rozkosz i ból...Kierunek ten sam i tylko zwrot inny. Zatrzymaj wahadło. Dopiero wtedy zapomnisz.
-Słucham? -pociągnęła nosem Siostra, nie bardzo pojmując słowa Smoka.
-Po prostu przestań o nim myśleć. -podsumowała Margo. -Nie wypełniaj pustki wspomnieniami, marzeniami czy złością. Wypełnij ją sobą.Obraz pochodzi z galerii: http://anithka.deviantart.com/


7 komentarzy:

 1. Z zemstą jakoś nie miałam nigdy problemów, nie ukąsiło mnie to uczucie. Co najwyżej zal, czy smutek. Ale mysle, że bliżej mi tu do smoka, niz ciotki, na szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam się, że sporo smoczych nauk musiałam przetrawić, zanim zrozumiałam to wewnątrz siebie a nie tylko na powierzchni. Zemsta nawet ta nie wprowadzona w czyn jest niszcząca i zupełnie bezsensowna. Dobrze mi z moimi "wnioskami" :)

   Usuń
 2. ale czasem to gorsze ja chciało by zemsty, żeby go też bolało:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się kilka razy zdarzyło pomysleć "ja wam pokażę"... Ale na tym sie kończyło. szkoda energii. Tak naprawdę to chęć zemsty więcej szkody czyni nam samym.
  Uwielbiam smoka! Tylko czasem tak strasznie trudno " nie myśleć".
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
 4. Ktoś mądry kiedyś powiedział "denerwować się na kogoś, to mścić się na sobie z głupotę innych ' ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakie mądre to powiedzenie. No i cała historyjka również :)

   Usuń
 5. Łatwo powiedzieć - zapomnieć ! Ja nie zapomniałam przez 15 lat i dopięłam swego ! I jestem szczęśliwa, że nie zapomniałam :)

  OdpowiedzUsuń