26 sty 2010

Wróbelki i inne drobie.

I znów ośnieżyło mi okna w pracowni. Od czasu do czasu spoglądam na nie ukradkiem czy aby trzeszczeć nie zaczynają. Chyba będę musiała męża poprosić, żeby nimi wstrząsnął solidnie i trochę światła wpuścił do mojej jaskini. Kury jak wiadomo bez dostępu do światła się nie niosą...a i sam człowiek taki jakiś nerwowy w ciemnościach.
cd kompletu drobiowego...

Rozpuściłam moje skrzydlate"drobie" zaokienne. Nie dość, że gotuję im muesli w formie smalcowego energizera to jeszcze robię to na bazie "wyselekcjonowanej karmy dla ptaków". Jak nic wiosną zaroi się od nietuzinkowo ubarwionych wróbli śpiewających jak kanarki. W dodatku takie to się odważne zrobiło, że jeden kamikadze niemal życiem tego nie przypłacił. Chcąc zwrócić moją uwagę tak łomotnął w szybę, że trzeba było jegomościa z zaspy ratować.
Wróbelek jest mała ptaszyna,
wróbelek istotka niewielka,
on brzydką stonogę pochłania,
lecz nikt nie popiera wróbelka.

Więc wołam: Czyż nikt nie pamięta,
że wróbelek jest druh nasz szczery?!

Kochajcie wróbelka dziewczęta,
Kochajcie do jasnej cholery!

10 komentarzy:

 1. Cudnie tu u Ciebie.Ptasiorki wszelakie kocham a do wróblasków mam ogromną słabość.Komplet drobiowy wygląda jak deser z wisienką.
  Dzielnie obserwuję losy bzowego kuferka.
  Miłego dnia:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurka, ale ja lubię te motywy. Komplet cudowny - marzy mi się duża rustykalna kuchnia z takimi detalami.
  Co do żywych skrzydlatych, to miałam na studiach koleżankę, która panicznie bała się wszelkich kuraków. Pewnego razu zapytała zdziwiona:"To kogut nie nosi jajek???" Takich jak kura, co się do ciasta dodaje to na pewno nie :)). Nie wierzyłam własnym uszom, a jednak. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. No no, inwentarz nie lada :) Pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak, wróbelki jedna z bardziej wdzięcznych pitaszków zaokiennych, choć jeszcze mam słabość do sikorek, które goszczą na moim balkonie objadając się słoniną, którą je racze.
  A komplet kurowy, jak każda zresztą praca, dopracowany w każdym calu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mileno... to pewnie fakt dojenia krowy spowodował by u niej szok przedzawałowy ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudny komplet, i jeszcze drób mój ulubiony:)

  OdpowiedzUsuń
 7. przywołałaś mojego ukochanego mistrza Konstantego - ja właśnie i bez jego odezwy kocham wróbelki... a u nas sroki wyjadając jajka wróblom zdziesiątkowały ich populację :(

  za to radości ci u mnie co nie miara z wizyt regularnych pp. Kowalików (wiszą do góry nogami jako jedyne ptaki w naszym kraju) do sikorek już tak się przyzwyczaiłam, że mnie "nie ruszają" ;)

  komplet kurzy zawodowy! kura ptak mało szlachetny, ale ciepło mi się kojarzy: nie tylko z dobrym rosołem, ale z dawną wisią polską... kukudak ko koko!

  OdpowiedzUsuń
 8. niezła hodowla :) niech się bierze do roboty! - bo WIELKANOC tuż tuż... i wiosna :)) a moje drobie przez tą ZImę to zapomniały jak się niesie - może zamieniły się w koGUTY?!
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kury takie kurkowe a wróble wróblowate - zazdroszczę Ci tych drugich. U mnie roi się od srok. Zapraszam po wyróżnienie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Asiu...byłam i dziękowałam. I raz jeszcze podziękuję :*

  OdpowiedzUsuń